Zimní Bedřichovská pětihodinovka
virtuální 28.1.-6.2.2021

virtuální 28.1.-6.2.2021

    Rozpis

15. ročník
Zimní
Bedřichovské pětihodinovky

Jizerské hory

... Akce, pro kterou byly lyže stvořeny ...

Srdečně Vás zveme na patnáctý ročník ZIMNÍ Bedřichovské pětihodinovky – orientační lyžařské akce dvojic pro širší sportovní veřejnost. Trasu si volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu.

Letos bude B5h pouze ve virtuální podobě - čas, kdy se akce zúčastníte, je zcela na Vás - máte na to 10 dní (včetně 2 víkendů). Připravili jsme pro Vás letos 2 části akce - první z Bedřichova a druhou ze Souše. Části můžete absolvovat v jakkémkoliv pořadí a nebo si vybrat jen jednu.

Pořadatelé:
Mirek a Markéta Kalinovi

Datum akce:
Pátek 28. ledna - neděle 6. února 2022

Centrum akce:
Jizerské hory - jedna část bude mít start/cíl v Bedřichově, druhá část pak na Souši.

Přihlášky:
Přihlášky letos nebudou, kdo má zájem být uveden mezi účastníky, uvede svá jména k GPS záznamu na PLAY-MAP.COM

Startovné:
ZDARMA - budeme rádi, když se zúčastníte - je možno poslat dobrovolný příspěvěk na účet 2800367248/2010 (Fio Banka).

Start/cíl:
Každá dvojice startuje, kdy chce v daném rozmezí. Start/cíl první části bude klasicky před cílovou buňkou Jizerské OPS na stadionu v Bedřichově, start/cíl druhé části bude před resortem Montanie .

Časový limit:
Pro každou část bude časový limit 3 hodiny.

Mapa:
Zimní lyžařská Mapy.cz s kontrolními body. Mapu si vytiskne každý sám. Bude ke stažení na webu akce nejpozději den před konáním akce.

Způsob ražení:
V terénu nejsou kontroly nijak označeny - průchod kontrolními body bude potvrzen Vaším GPS přístrojem a následným nahráním GPS záznamu na PLAY-MAP.COM, který vše vyhodnotí. Kdo si není jistý, jestli je správně, zkontrolujte si svojí polohu na mobilu v MAPY.CZ :-)

Bodové ohodnocení kontrol:
Kontroly budou mít takové bodové ohodnocení, jaké je číslo kontroly. Například kontrola 52 má 52 bodů. Za pozdní příjezd po limitu bude odpočteno 5 bodů za minutu, v případě rovnosti bodů rozhoduje lepší čas.

Vyhodnocení:
Kdo chce být uveden ve výsledcích, musí nahrát svůj GPS záznam na PLAY-MAP.COM - budou tam uvedeny obě části B5h zvlášť - my poté výsledky sečteme. Nezapomeňte vybrat správnou kategorii a napsat nejen název týmu, ale i Vaše jména. Vyhodnoceny budou vítězové kategorie v každé části akce, jak té Bedřichovské, tak té Soušské. Celkovými vítězy se ale pravděpodobně stanou ty dvojice, které absolvují obě části, protože budou mít více bodů.

Vypsané kategorie:
MM – dvojice muž/muž
MD – dvojice muž/žena
DD – dvojice žena/žena

Vyhlášení vítězů:
Proběhne na webovém prostoru. Pro vítěze jednotlivých částí a pro první tři dvojice ze součtu obou částí připravil SPORTICUS poukázky na nákup sportovní vybavení. Vítězství v jednotlivé části = 200 Kč. Celkové pořadí - 1.místo (500 Kč), 2.místo (300 Kč), 3.místo (200 Kč). Poukazy budou zaslány emailem. Je třeba, abyste nás po vyhlášení kontaktovali emailem.

Pravidla a podmínky:
1. Mapy obou částí budou zveřejněny na webu nejpozději den před začátkem akce.
2. Časový limit je pevně stanovený a každá minuta navíc je penalizována.
3. Členové dvojice musí být v průběhu akce stále ve vzdálenosti na doslech, na kontrolních bodech a v cíli musí být dvojice spolu.
4. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav lyží atd. Akce se koná za plného lyžařského provozu, buďte tudíž ohleduplní k ostatním lyžařům. Každý se účastní na vlastní nebezpečí.
5. Pořadatelé prosí účastníky o dodržování obecných zásad chování v přírodě, hlavně neježdění mimo cesty uvedené v mapě. Celý prostor akce spadá do CHKO Jizerské hory. Je nutné dodržovat Lesní zákon, zejména § 20.

Další informace:
Mirek Kalina
+420 602 305 007
mirek.kalina@sporticus.cz


DMS Jizerská OPS

mirek.kalina@sporticus.cz | +420 602 305 007