Zimní Bedřichovská pětihodinovka
virtuální 9.-17.1.2021

virtuální 9.-17.1.2021

    Rozpis

14. ročník
Zimní
Bedřichovské pětihodinovky

Jizerské hory

... Závod, pro který byly lyže stvořeny ...

Srdečně Vás zveme na čtrnáctý ročník ZIMNÍ Bedřichovské pětihodinovky – jednodenního orientačního lyžařského závodu dvojic pro širší sportovní veřejnost. Trasu si volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu.

Přijeďte si zajet nejstarší, nejobsazenější a v některých letech jediný SKI Adventure závod v ČR. Krásné lyžařské terény Jizerských hor jsou optimální právě pro běžkaře a určitě se podíváte i na místa, na která při běžných vyjíždkách nejezdíte.

Letos bude závod pouze ve virtuální podobě - čas, kdy se závodu zúčastníte, je zcela na Vás - máte na to 9 dní (včetně 2 víkendů).

Pořadatelé:
Mirek a Markéta Kalinovi

Datum závodu:
Sobota 9.ledna - neděle 17. ledna 2021

Centrum závodu:
Bedřichov u Jablonce nad Nisou – lyžařský stadion

Přihlášky:
Online v přihláškovém formuláři na http://www.b5h.cz/zimni/prihlaska.php
Přihlášky budou spuštěny 4.1.2021 v 18:00, uzavřeny buď 17.1.2021 v 12:00 nebo po vyčerpání kapacity 130 dvojic.

Startovné:
300 Kč za dvojici

Platby za startovné hraďte výhradně převodem obratem po přihlášení na účet 2800367248/2010 (Fio Banka). Jako variabilní symbol uveďte telefonní číslo (9 číslic), uvedený též v přihlášce. Bez zaplacení nedostanete mapu !!! V případě naplnění kapacity závodu budou dvojice s neuhrazeným startovným vyškrtnuty ze startovní listiny a nahrazeny těmi, kteří zaplaceno mají.

Ubytování:
Pořadatel nezajišťuje a v současné době ani není možné ho získat. Za normální situace doporučujeme využit nabídky penzionů v blízkém okolí -
na Skrz.cz v části ubytování v Bedřichově či jinde v Jizerských horách nebo Bedrichov.cz.

Parkování:
Pořadatel nezajištuje. Parkujte na placených parkovištích v obci Bedřichov.

Prezentace na akci:
Letos prezentace není !!! Mapu Vám pošleme po zaplacení startovného na Vámi zadaný email (vytisknete si ji sami, případně si kontroly překreslíte na mapu předchozích ročníků), případně ji lze vyzvednout osobně po všechny 4 víkendové dny obchodě SPORTICUS mezi 8:30 a 9:30 (9.-10.1., 16.-17.1.). Jestliže chcete mapu vyzvednout osobně, je třeba, abyste nám předem napsali.

Start:
Každá dvojice startuje, kdy chce. Start je před cílovou buňkou Jizerské OPS na stadionu v Bedřichově.

Časový limit:
Pro všechny kategorie limit 5 hodin

Mapa:
Zimní lyžařská 1:45000 Mapy.cz

Způsob ražení:
Průchod kontrolními body proběhne dotykem fáborku. Dvojice, které budou chtít být na stupních vítězů, jsou povinni nám poslat GPS záznam jejich výkonu.

Vypsané kategorie:
MM – dvojice muž/muž
MM+ – dvojice muž/muž (součet věku nad 90 let)
MD – dvojice muž/žena
MD+ – dvojice muž/žena (součet věku nad 90 let)
DD – dvojice žena/žena
DD+ – dvojice žena/žena (součet věku nad 90 let)
RD – rodič (rodiče) s dítětem (dětmi) do 15 let – jedna společná kategorie pro děti samostatně jedoucích, na gumicuku a v přívěsných vozících

Vyhlášení vítězů:
Proběhne na webovém prostoru, první 3 dvojice v každé kategorii budou oceněny drobnými cenami, které jim buď pošleme nebo předáme někdy osobně. Dvojice, které budou chtít být na stupních vítězů, jsou povinni nám poslat GPS záznam jejich výkonu.

Doporučené vybavení:
Lyže na klasickou či volnou techniku, vosky a parafíny, mapník (umožňuje číst mapu za jízdy na lyžích)
Závodníci jsou sami odpovědni za své občerstveni v průběhu závodu

Poděkování:
Konání závodu umožnil státní podnik Lesy České republiky, s.p. - závod se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy ČR, jsou to tedy i vaše lesy, chovejme se tedy ohleduplně.

Pravidla a podmínky:
1. Každý účastník je povinen dodržovat hygienická opatření daná systémem PES v den jeho účasti !!!
2. Každá dvojice obdrží mapu buď emailem nebo si ji vyzvedne osobně, viz PREZENTACE. Bodové ohodnocení kontrol letos nebude, ale nebojte, kontroly nějaké body mít budou :-)
3. Závodní limit je pevně stanovený a každá minuta navíc je penalizována. Přesné hodnoty penalizace budou uvedeny v pokynech před závodem.
4. Členové dvojice musí být v průběhu závodu stále ve vzdálenosti na doslech, na kontrolních bodech a v cíli musí být dvojice spolu.
5. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav lyží atd. Závodí se za plného lyžařského provozu, buďte tudíž ohleduplní k ostatním lyžařům. Účastníci závodí na vlastní nebezpečí.
6. Pořadatelé prosí závodníky o dodržování obecných zásad chování v přírodě, hlavně neježdění mimo upravené cesty. Celý prostor závodu spadá do CHKO Jizerské hory. Je nutné dodržovat Lesní zákon, zejména § 20.
7. Kapacita startujících je omezena, pořadatel si vyhrazuje právo ukončit přihlašování v momentě naplnění kapacity závodu (130 dvojic).

Další informace:
Mirek Kalina
+420 602 305 007
mirek.kalina@sporticus.cz


DMS Jizerská OPS

mirek.kalina@sporticus.cz | +420 602 305 007