Letní Bedřichovská pětihodinovka

sobota 28.7.2018

    Rozpis

7. ročník

Letní Bedřichovské pětihodinovky

... Závod, který prověří nejen Vaše kolo ...

   Srdečně Vás zveme na další ročník Letní Bedřichovské pětihodinovky – po tříleté odmlce opět s centrem závodu přímo v Bedřichově - jedná se tradičně o jednodenní orientační cyklistický závod dvojic typu Bike Adventure pro širší sportovní veřejnost. Trasu si volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu.

  Přijeďte si zajet jeden z největších závodů typu Bike Adventure v ČR. Je zařazen do seriálu závodů SHOCART LIGA 2018. Poznáte krásy podhůří Jizerských hor a Ještědského hřebene a zjistíte, že v okolí Liberce jsou parádní terény pro horské kolo.

Pořadatelé:
Mirek a Markéta Kalinovi

Datum závodu:
Sobota 28. července 2018

Centrum závodu:
Bedřichov u Jablonce nad nisou - parkoviště kousek od vleků naproti chatě Nisanka - 50°47'11.472"N, 15°8'52.969"E

Přihlášky:
Online v přihláškovém formuláři na http://www.b5h.cz/
Přihlášky budou spuštěny 5.6.2018, uzavřeny budou 23.7.2018 ve 12:00

Startovné:
600 Kč za dvojici - !!! AKCE !!! – všichni přihlášení do 30.6.2018 dostanou v rámci startovného ZDARMA cyklo-běžecké ponožky od SPORTICUS.CZ, barvu ponožek i jejich velikost si vyberete na prezentaci.

Platby za startovné zasílejte na účet 2800367248/2010 (Fio Banka)
Jako variabilní symbol uveďte telefonní číslo (9 číslic), uvedené též v přihlášce

Ubytování:
Pořadatel nezajištuje - zájemcům o ubytování doporučujeme využit nabídky penzionů v blízkém okolí http://www.bedrichov.cz/ubytovani-a-sluzby/ubytovani-v-bedrichove/

Parkování:
Zdarma přímo v centru závodu

Prezentace na akci:
27.7.2018 od 18:00 do 20:00
28.7.2018 od 9:00 do 10:00

Start:
Intervalový start ve vlnách. První dvojice v 10:30.
Startovní listina bude zveřejněna na webu závodu v týdnu před závodem

Časový limit:
Pro všechny kategorie limit 5 hodin

Mapa:
Turistická mapa Mapy.cz 1:50000. Dvojice dostane automaticky dvě mapy.

Ražení:
Průchod kontrolními body bude pravděpodobně pomocí čipového systému Kukačka, případně pomocí tradičních kartiček a kleštiček. Čip k systému Kukačka vám bude zdarma zapůjčen od pořadatelů.

Vypsané kategorie:
MM – dvojice muž/muž
MM+ – dvojice muž/muž (součet věku nad 90 let)
MD – dvojice muž/žena
MD+ – dvojice muž/žena (součet věku nad 90 let)
DD – dvojice žena/žena
DD+ – dvojice žena/žena (součet věku nad 90 let)
RD – rodič (rodiče) s dítětem (dětmi) do 15 let - jedna společná kategorie pro děti samostatně jedoucí, na gumicuku / na tyči nebo v přívěsných vozících

Vyhlášení vítězů:
Pro první 3 dvojice v každé kategorii budou připraveny diplomy a ceny

Doporučené vybavení:
Kolo + mapník (umožňuje číst mapu za jízdy na kole) - na místě bude možné mapníky zakoupit a s největší pravděpodobností i zapůjčit. Závodníci jsou sami odpovědni za své občerstveni v průběhu závodu

Poděkování:
Konání závodu umožnil státní podnik Lesy České republiky, s.p. - závod se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy ČR, jsou to tedy i vaše lesy, chovejme se tedy ohleduplně.

Pravidla a podmínky:
1. Každá dvojice obdrží při prezentaci závodu turistickou mapu se zakreslenými kontrolami. Bodové ohodnocení kontrol obdrží dvojice až po odstartování na mapovém startu.
2. Startuje se v pravidelných vlnách s intervaly - do startovní zóny je proto nutné dostavit se nejméně s 5 minutovou časovou rezervou tak, aby závodníci byli včas připraveni na svůj startovní čas. Jestliže se závodník dostaví později, přijde o své minuty bez náhrady.
3. Závodní limit je pevně stanovený a každá minuta navíc je penalizována. Přesné hodnoty penalizace budou uvedeny v pokynech před závodem.
4. Průchod kontrolními body si závodníci označí pravděpodobně do čipu Kukačka, případně do papírových průkazek pomocí kleštiček umístěných na kontrole. Členové dvojice musí být v průběhu závodu stále ve vzdálenosti na doslech na kontrolních bodech a v cíli musí být dvojice spolu.
5. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav kol atd. Závodí se za plného provozu, buďte tudíž ohleduplní k ostatním cyklistům a turistům. Účastníci závodí na vlastní nebezpečí.
6. Pořadatelé prosí závodníky o dodržování obecných zásad chování v přírodě, hlavně neježdění mimo cesty uvedené v mapě. Je nutné dodržovat Lesní zákon, zejména § 20.
7. Kapacita startujících je tentokráte omezena, pořadatel si vyhrazuje právo ukončit přihlašování v momentě naplnění kapacity závodu (125 dvojic).

Další informace:
Mirek Kalina                                    
+420 602 305 007                            
b5h@kamzasnehem.cz

mirek.kalina@sporticus.cz | +420 602 305 007